Вітаю Вас, Гість

Для своєчасного попередження надзвичайних подій, направлення запитань та пропозицій щодо профілактичної роботи в КУ "Семенівський НВК", при необхідності негайного звернення до органів поліції

 

 
Якщо ваша дитина стала свідком чи учасником дій, які тягнуть за собою кримінальну відповідальність, ви можете звернутися за допомогою за телефоном 2-25-35, 0505438699, 0688222035 до оперуповноваженого Пологівського відділу поліції Бублика Сергія Юрійовича, який закріплений за КУ "Семененівський НВК"

Також ви можете звернутися:

Адреса райвідділу міліції: вул. Сацького,4; тел. 2-24-95; 2-24-71
Електронна адреса: sk_mdd@yandex.ua
Електронна адреса ВКМСД ГУМВС області: okmdnzp@rambler.ru
Електронна адреса УКМСД МВС України: ditypolice@mvs.gov.ua
Районна служба у справах дітей: вул Горького,32; тел. 2-33-05; 2-25-54
 

 

ШАНОВНІ БАТЬКИ, ЗВЕРНІТЬ УВАГУ, НЕБЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ!

У соціальній мережі «Вконтакте» набуває популярності небезпечна гра.

Створено спільноти та групи, суть яких полягає у тому, щоб спровокувати дитину та схилити її до суїциду.

Ці спільноти можуть мати такі назви: «f57», «Тихий дом», «Море китов», «f58»,«Разбуди меня в 4:20», «#рина»«#няпока»«#киты» та різні комбінації з цих слів.

/Files/images/foto2/52.jpg

Суть гри: дитину втягують у гру шляхом маніпуляцій, розповідей про «обраних», систематично здійснюють психологічні атаки фразами типу: «ти занадто товста і не гарна для цього світу», «ти лузер». З дітьми починається гра, яка має рівні, щоб перейти на наступний рівень треба виконувати завдання. Гравців об’єднують у бесіди, в яких приймає участь певна кількість користувачів, всі вони отримують повідомлення від організаторів гри, в них вони отримують завдання та пропозиції щодо дати та способу здійснення суїциду. Такі «поради» дають теж не всім, а лише обраним. Спілкування відбувається, як правило, вночі. Тих, хто вже скоїв самогубство ставлять у приклад. Дітям згодом дають індивідуальний номер.

У групах створена спеціальна атмосфера: зображення порізаних рук, китів, багатоповерхівок і т.д., вірші та музика з відповідним змістом.

На жаль, велика кількість таких спільнот має закритий доступ, тож інформацію, яку вони розповсюджують, неможливо контролювати.

На сьогоднішній день найбільша кількість підліткових суїцидів за даними ЮНІСЕФ у Білорусі та Росії.

Просимо звернути увагу на віртуальне життя дітей!


ЯК ВИЗНАЧИТИ ПЕРШІ ЗАГРОЗЛИВІ ТЕНДЕНЦІЇ, ОЗНАКИ СУЇЦИДЙЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІДЛІТКІВ ТА ЮНАКІВ

Суїцидологи зазначають, що абиякі несподівані або драматичні зміни, що впливають на поведінку підлітка чи юнака, абиякі зміни в їх поведінці, словесні й емоційні ознаки слід сприймати всерйоз. До них відносяться: втрата інтересу до звичних видів діяльності; раптове зниження успішності навчання; незвичне зниження активності, нездатність до вольових зусиль; погана поведінка у навчальному закладі; незрозумілі або такі, що часто повторюються, зникнення з дому і прогули у школі; збільшення споживання тютюну, алкоголю або наркотиків; інциденти із залученням правоохоронних органів, участь у правопорушеннях.

При появі цих явиш слід звернути особливу увагу на підлітка або юнака чи дівчину.

Поведінкові ознаки суїцидальної загрози: будь-які раптові зміни у поведінці і настроях, особливо тих, що віддаляють від близьких людей; схильність до необачних і безрозсудних вчинків; надмірне споживання алкоголю чи таблеток; відвідування лікаря без очевидної необхідності; розлучення з дорогими речами або грошима; придбання засобів скоєння суїциду; підведення підсумків, приведення справ до порядку; нехтування зовнішнім виглядом.

Словесні ознаки суїцидальної поведінки: упевнення у безпорадності і залежності від інших; прощавання; розмови або жарти щодо бажання померти; повідомлення про конкретний план суїциду; подвійна оцінка значущих подій; повільна, маловиразна мова; висловлювання самозвинувачень.

Емоційні прояви суїцидальних тенденцій:амбівалентність, подвійність емоцій і почуттів; безпорадність, безнадійність; переживання горя; ознаки депресії; почуття провини або відчуття невдачі, поразки; надмірні побоювання або страхи; почуття власної малозначущості; неуважність, розсіяність або розгубленість.

Ознаки депресії у дітей, що схильні до суїциду: сумний настрій; втрата властивої дітям енергії; зовнішні прояви журби; порушення сну; соматичні скарги; зміна апетиту або ваги; погіршення успішності навчання; зниження інтересу до навчання; страх невдачі; почуття неповноцінності; самообман негативна самооцінка; почуття «заслуженого» відторгнення; помітне зниження настрою при найменших невдачах; надмірна самокритичність; зниження рівня соціалізації; агресивна поведінка.

Депресивні прояви підлітків із суїцидальною поведінкою:сумний настрій; почуття втоми; порушення сну; соматичні скарги; непосидючість, неспокійність; фіксація уваги на дрібницях; надмірна емоційність; замкненість, скупість; розсіяна увага; агресивна поведінка; неслухняність; схильність до бунту; зловживання алкоголем або наркотиками;

- погана успішність навчання; прогули у школі.

В.І. Силяхіна звертає увагу батьків на такі моменти у поведінці та висловлюваннях підлітків, схильних до кризових ситуацій і суїцидальних спроб:

- скарги на відсутність сенсу життя: «Навіщо мені жити?», «Який сенс в тому, що я живу?»;

- висловлювання дитини: «Мені усе надоїло!», «Не хочу нікого бачити, не хочу нічим займатися!»;

- скарги на дурні передчуття: «Я відчуваю, що скоро помру!»;

- підвищений, стабільний інтерес до питань смерті, загробного життя, до похоронних ритуалів;

- словесні натяки на смерть, що наближується: «Потерпіть, недовго Вам залишилося мучитися!», «Ви ще пожалієте, але буде пізно!»;

- наведення особливого порядку у своїй кімнаті, серед своїх особистих речей, роздача деяких речей товаришам, остаточне з'ясування стосунків;

- раптовий, без видимих причин наступ спокою, смиренного стану після стресу або тривалого стану депресії;

- таємні приготування до чогось, що дитина відмовляється пояснювати;

- тривалий стан внутрішньої зосередженості, що не було раніше для дитини характерним, відсутність бажання спілкуватися з друзями, родичами, ходити в гості, грати, вести активний спосіб життя.

Вчителі, класні керівники повинні мати на увазі й врахувати в роботі наступні фактори ризику суїциду: висока конфліктність спілкування; ізоляція підлітка у класі чи групі;

несприятливе сімейне оточення; спадковий фактор; неадекватна самооцінка; конфлікт, психотравмуюча ситуація; різка зміна у поведінці; асоціальний спосіб життя; егоцентризм; втрата членів сім'ї, погані стосунки.

 

 

   

ЕКСПРЕС-ІНФОРМАЦІЯ

Правила безпеки життєдіяльності під час відзначення свята Водохрещі

19 січня віруючі традиційно відзначають Водохреща Господнє. Святкування, пов’язане з відвідуванням громадянами річок, озер та інших водоймищ. Люди не лише набирають воду в ємності, але й купаються в ополонці та масово відпочивають біля водойм. Головну загрозу під час Водохреща становить велика кількість людей яка збирається на святкування. Читати повністю.

До мікрорайону (території обслуговування), закріпленого за КУ "Семенівський НВК", належать:
село Семенівка
село Нова Дача
село Дмитрівське
Для прийому до першого класу батьки або особи, що їх замінюють, надають:
заява на ім'я директора
копія свідоцтва про народження дитини
медична картка встановленого зразка

ЕКСПРЕС-ІНФОРМАЦІЯ

Про правила безпеки життєдіяльності в осінньо-зимовий період

Найвища цінність суспільства - людина. Проте з кожним роком збільшується кількість факторів, які негативно впливають на її життя і здоров'я. В більшості випадків ці фактори породжуються самою людиною: науково-технічним прогресом, діяльністю людини, її необачним поводженням з природою. Пожежа - це одне з найбільш розповсюджених небезпечних явищ, які виникають внаслідок легковажного відношення людей, зокрема дітей, до вогню. Характерною особливістю сучасного житла є наявність горючих матеріалів у вигляді меблів, килимів, книжок, одягу, іграшок, побутових приладів, які мають пластмасові корпуси та деталі, предметів побутової хімії, паперу.

Щороку з настанням осінньо-зимового періоду через елементарне недотримання та нехтування правилами пожежної безпеки при користуванні нагрівальними електро- та газовими приладами, а також при експлуатації пічного опалення збільшується кількість пожеж, травмування та загибель людей на них.

Проблема неправильного використання електронагрівальних приладів існує завжди. Люди дуже часто забувають вимикати нагрівачі, виходячи з помешкання, або лягають спати. Саме в цей час, коли нагрівальні прилади знаходяться без нагляду, постає реальна загроза виникнення пожеж. Адже неможливо передбачити перепади напруги, перевантаження у електромережі або коротке замикання. Так, з початку 2016 року через порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок виникло 303 пожежі на яких загинуло 13 осіб. Травмованих 11 людей, з них 1 дитина. Врятованих 36 осіб, з них 4 дитини.

Через порушення правил експлуатації пічного опалення з початку року виникло 69 пожеж на яких загинула 1 людина. Травмовано 3 людини, з них 1 дитина.

Співробітники ГУ ДСНС України у Запорізькій області звертаються до громадян з проханням в осінньо-зимовий період дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки та бажають Вам теплої зими, і головне, нехай тепло у Вашому домі буде безпечним!   

Згідно правил пожежної безпеки в Україні:

 • перед початком опалювального сезону теплові мережі, які розташовані у приміщеннях, котельні, теплогенераторні й калориферні установки, печі та інші опалювальні прилади мають бути перевірені й відремонтовані. Несправні опалювальні пристрої не повинні допускатися до експлуатації;
 • очищення димоходів та печей від сажі потрібно проводити перед початком, а також протягом усього опалювального сезону, а саме:

опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі - не рідше одного разу на три місяці;

печей безперервної дії - не рідше одного разу на два місяці;

 •   попіл і шлак, які вигрібають з топки, необхідно заливати водою та виносити в місця, спеціально для цього відведені;
 • улаштування тимчасових печей у приміщеннях забороняється;

Під час експлуатації пічного опалення та електрообладнання не допускається:

 • залишати печі, які топляться, без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;
 • користуватися печами, які мають тріщини;
 • розміщати паливо й інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
 • зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев'яній підлозі або горючій підставці;
 • сушити (складати, підвішувати) на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
 • застосовувати для розпалювання печей ЛЗР та ГР; топити вугіллям, коксом і газом печі, не пристосовані для цієї мети;
 • використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топливника; здійснювати топлення печей з відкритими дверцятами топливника;
 • використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи;
 • використання саморобних некаліброваних плавких вставок;
 • прокладати димоходи (борови) опалювальних печей поверхнею горючих основ;
 • здійснювати топлення печей під час проведення у приміщеннях масових заходів;
 • використовувати для димових труб асбестоцементні й металеві труби, влаштовувати глиноплетені та дерев'яні димоходи;
 • застосування для опалення приміщення нестандартного (саморобного) електронагрівального обладнання;
 • користування пошкодженими розетками, відгалужувальними та з’єднувальними коробками, вимикачами та іншими електровиробами;
 • складування горючих матеріалів на відстані менше 1 м від електроустаткування та під електрощитами

У разі виявлення ознак пожежі (горіння) кожний громадянин зобов’язаний:

 • негайно повідомити про це за телефоном 101. При цьому необхідно назвати місцезнаходження об’єкта, вказати кількість поверхів будинку, місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище;
 • вжити (за можливості) заходів щодо евакуювання людей, гасіння (локалізації) пожежі первинними засобами пожежогасіння та збереження матеріальних цінностей;
 • якщо пожежа виникла на підприємстві, повідомити про неї керівника чи відповідну компетентну посадову особу та (або) чергового на об’єкті;
 • у разі необхідності викликати інші аварійно-рятувальні служби.

 Посадова особа об’єкта, що прибула на місце пожежі, зобов’язана:

 • перевірити, чи викликана Оперативно-рятувальна служба цивільного захисту (продублювати повідомлення), довести подію до відома власника підприємства;
 • у разі загрози життю людей негайно організувати їх рятування (евакуацію), використовуючи для цього наявні сили й засоби;
 • видалити за межі небезпечної зони всіх працівників, не пов’язаних з ліквідуванням пожежі;
 • припинити роботи в будинку (якщо це допускається технологічним процесом виробництва), крім робіт, пов’язаних із заходами щодо ліквідування пожежі;
 • здійснити в разі необхідності відключення електроенергії (за винятком систем протипожежного захисту), зупинення транспортуючих пристроїв, агрегатів, апаратів, перекриття сировинних, газових, парових та водяних комунікацій, зупинення систем вентиляції в аварійному та суміжних з ним приміщеннях (за винятком пристроїв протидимового захисту) та здійснити інші заходи, що сприяють запобіганню розвитку пожежі та задимленню будинку;
 • перевірити включення оповіщення людей про пожежу, установок пожежогасіння, протидимового захисту;
 • організувати зустріч підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, надати їм допомогу у виборі найкоротшого шляху для під’їзду до осередку пожежі та в установці техніки на зовнішні джерела водопостачання;
 • одночасно з гасінням пожежі організувати евакуацію і захист матеріальних цінностей;
 • забезпечити дотримання безпеки праці працівниками, які беруть участь у гасінні пожежі.

 З прибуттям на пожежу пожежно-рятувальних підрозділів повинен бути забезпечений безперешкодний доступ їх на територію об’єкта, за винятком випадків, коли чинним законодавством встановлений особливий порядок допуску.

Після прибуття пожежно-рятувальних підрозділів адміністрація та інженерно-технічний персонал підприємства, будинку чи споруди зобов’язані брати участь у консультуванні керівника гасіння пожежі з приводу конструктивних і технологічних особливостей об’єкта, де виникла пожежа, прилеглих будівель та пристроїв, організувати залучення сил та засобів об’єкта до вжиття необхідних заходів, пов’язаних із ліквідацією пожежі та попередженням її поширенню.

 

Правила

поведінки під час низьких температур повітря

та заходи з попередження нещасних випадків

Обмороження може виникнути не тільки при сильному морозі, а й при достатньо теплій зимовій погоді. Його розвитку сприяє вологе повітря та вітер. Причиною обмороження можуть стати: мокре та тісне взуття; тривале перебування у нерухомому стані на вітру, в снігу; хвороби, алкогольне отруєння. Також обмороження може виникнути, якщо на морозі торкатися до металу голими руками. До обмороження більш схильні пальці, кисті, стопи, вуха та ніс. Слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а у людей похилого віку при деяких хворобах порушена. Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню, тому враховуйте це під час планування прогулянок узимку.

У період низької температури повітря:

не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу;

не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас;

перед виходом на мороз бажано поїсти – вам необхідна додаткова енергія.

Під час руху по льоду необхідно бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні і підозрілі місця та ділянки з вмерзлими в лід кущами, травою і очеретом.

Слід пам’ятати наступні правила безпеки:

обминати ділянки, покриті товстим прошарком снігу, під снігом лід завжди тонший;

обережно спускатися з берега, лід може нещільно з’єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря;

особливу обережність проявляти у місцях зі швидкою течією, джерелам, струмкам;

якщо лід недостатньо міцний, негайно зупиніться і повертайтесь назад тим же шляхом, роблячи перші кроки без відриву від його поверхні;

під час групового переходу по льоду необхідно рухатись на відстані 5-6 метрів один від одного і уважно стежити за тим, хто іде попереду.

У випадку, якщо Ви провалилися під лід, необхідно:

не піддаватися паніці, широко розкинути руки по краям пролому та утримуватися на плаву, уникаючи занурення з головою;

покличте на допомогу, дійте рішуче й не лякайтеся;

намагайтеся не обламувати край льоду, без різких рухів вибирайся на лід, наповзаючи грудьми й по черзі витягаючи на поверхню ноги.  Головне – пристосовувати своє тіло, щоб воно займало найбільшу площу опори; вибравшись із льодового пролому, необхідно перекотитися і відповзти в той бік, звідки Ви прийшли, де міцність льоду вже відома;

далі необхідно переодягнутися, щоб зігрітися, виконайте будь-які фізичні вправи.

Правила безпечної поведінки під час можливих надзвичайних ситуацій, пов'язаних з ускладненням погодних умов.

З настанням осінньо-зимового періоду зявляється ризик виникнення надзвичайних ситуацій,пов'язаних з ускладненням погодних умов.Густі тумани, які виникаютьв холодну пору року, погіршують видимість на шляхах, створюють перешкоди для роботи транспорту, сприяють забрудненню повітря. Щорічно реєструється сумна статистика травмувань, які є наслідком ускладнення погодних умов: за небезпечний зимовий сезон лікарі надають допомогу тисячам травмованих громадян. У холодну пору року слід очікувати всі види наземного зледеніння: ожеледь, паморозь, зледенілий мокрий сніг. Сприятливі умови для їхньогоутворення створюються з жовтня по квітень. Найбільш небезпечними для засобів зв'язку, ліній електропередач та усіх видів транспорту є ожеледь і зледенілий мокрий сніг. Не менш небезпечні ці явища і для людей.

Ми пропонуємо вам прості рекомендації, якідопоможуть уберегтися від неприємностей восінньо-зимовий період.

Ожеледиця

 • Пам’ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м'якої основи та без високих підборів.
 • Людям похилого віку краще в “слизькі дні” взагалі не виходити з будинку, а якщо потреба змусила, не соромитись взяти палицю з гумовим наконечником або шипом. Якщо ж з собою сумка чи торба, то вона повинна бути тільки такою, яку можна носити через плече. Дві третини травм люди похилого віку отримують при падінні.
 • Прогулянки в ожеледицю вагітних жінок без супроводження небезпечні для здоров’я.
 • Не виходьте без потреби на вулицю, якщо ви слабкі або неспритні. Зачекайте, поки приберуть сніг і розкидають пісок на обмерзлий тротуар.
 • Будьте готові, про всяк випадок, під час перебування на вулиці в такі дні, впасти. Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступайте на всю підошву. Руки мають бути вільні від речей. Пам’ятайте, що поспіх збільшує небезпеку падіння, тому виходьте з будинку неквапом.
 • Падати в ожеледицю слід з мінімальною шкодою для здоров'я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково переверніться – удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні.
 • Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.
 • Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає небезпеки травмувань.
 • Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо – можна впасти та потрапити на дорогу, автомобіль може виїхати на тротуар.
 • Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. В ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести, в кращому разі, до каліцтва, а то і до загибелі.
 • Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. Травми при цьому найчастіше важкі, всупереч переконанню, що людина напідпитку падає завжди вдало. При сп’янінні люди не так чутливі до болю і за наявності травми не звертаються своєчасно до лікаря, що спричиняє згодом ускладнення.
 • Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, в суглобах, нудоту, побачили, що утворилися пухлини – терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можливе виникнення ускладнень з неприємними наслідками.
 • Ходіть не поспішаючи, поспіх збільшує небезпеку ожеледиці, ноги злегка розслабте, трохи зігніть у колінах та ступайте на всю підошву. Руки не повинні бути зайняті сумками чи речами.
 • Будьте морально готові до падіння. За думкою психологів, боязнь впасти знижує вірогідність цього.
 •    Стоячи на зупинці, тримайтеся подалі від краю. Коли автобус або тролейбус буде під'їжджати, ви можете ненароком послизнутися і потрапити під колеса. Також не варто штурмувати громадський транспорт, що під'їжджає.
 •    Будьте уважні також на тротуарі. Автомобіль може занести або водій вчасно не зможе загальмувати.
 •    Коли перебігаєте дорогу перед автомобілем, врахуйте, що гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується в 4-5 разів. І пам'ятайте, що машину не можна зупинити миттєво. Треба переходити дорогу лише через пішохідний перехід і тільки на зелене світло.

Обережно – бурульки

Нестійкі погодні умови – відлига вдень і заморозки вночі та значне нагромадження снігового покриву сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків з похилим дахом), виступаючих архітектурних частинах будинків та великих деревах. Пересуваючись містом в період танення льоду, слід бути особливо уважним, проходячи повз будинки чи біля високих дерев: спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів. По можливості необхідно триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху.

Восени та взимку також можливі сильні вітри, шквали.

Шквали - це короткочасне різке збільшення швидкості вітру, що супроводжується зміною його напряму.

 •    Щільно закрийте всі вікна, двері, горищні люки та вентиляційні отвори. Віконне скло, по можливості, захистіть віконницями.
 •    Перейдіть у безпечне місце. Сховайтесь у внутрішніх приміщеннях. Ними можуть бути коридор, ванна кімната, комора або підвал.
 •    Не намагайтеся перейти в іншу будівлю - це небезпечно.
 •    Не користуйтеся ліфтами.
  • Якщо ви знаходитесь на відкритій місцевості, то притисніться до землі на дні будь-якого заглиблення (яру, канави, кювету), захищаючи голову одягом або гілками. Зупиніться, якщо їдете автомобілем. Не ховайтеся в ньому, краще швидко перейдіть у міцну будівлю.
  •  Уникайте мостів, естакад, трубопроводів, ліній електромереж, водойм.
  •  Після того, як вітер стихне, не виходьте відразу на вулицю. Шквал може повторитися.

Отже, будьте обережні, бережіть себе – це запорука безпечного перебування на вулиці при погіршенні погодних умов, особливо у зимовий період.

 

 


 

 

 

Правила безпеки життєдіяльності

в осінньо-зимовий період

 

Щороку з настанням осінньо-зимового періоду через елементарне недотримання та нехтування правилами пожежної безпеки при користуванні нагрівальними електро - і газовим приладами, а також при експлуатації пічного опалення збільшується кількість пожеж, травмування та загибель людей на них.

За статистикою у Запорізькій області за 9 місяців поточного року на території Запорізької області виникло 2334  пожеж, внаслідок яких загинуло 69 осіб, у тому числі 2 дитини, що на 8% менше ніж за аналогічний період 2012 року (75 осіб загинуло, із них 4 дітей (-50%).

Аналіз пожеж свідчить, що більшість людей гине в житловому секторі – 65 загиблих, що становить 97% від загальної кількості загиблих. Причинами пожеж внаслідок яких найчастіше гинуть люди є: необережне поводження з вогнем – 44 випадки, порушення правил обладнання та експлуатації електроустановок – 14 випадків, порушення правил обладнання та експлуатації печей – 9 випадків. В містах та селищах міського типу Запорізької області на пожежах виявлено 34 загиблих, на селі – 35. 

Така статистика є результатом того, що у повсякденних турботах, рятуючись від холоду, багато людей виявляють недбалість, не звертаючи увагу на дотримання правил пожежної безпеки. Більшість пожеж з трагічними наслідками виникають у житловому секторі, переважно в сільській місцевості. В основному горять будинки пенсіонерів, інвалідів та безробітних людей. Адже вони не мають коштів на виконання протипожежних заходів і мешкають переважно в старих дерев'яних хатах, де газові прилади, пічне опалення, електрообладнання давно застаріло, не обслуговується належним чином та не ремонтується. Як наслідок, велика кількість пожеж та загиблих на них людей реєструється в осінньо-зимові місяці року, тобто тоді, коли люди починають інтенсивно використовувати прилади опалення та електрообігрівачі.

27 вересня о 12:22 на території одного з домоволодінь по вулиці Куйбишевій в селі Борисівка виникло займання. До служби порятунку «101» повідомлення надійшло від чергового міліції. В кімнаті горіло ліжко на площі 2 м2. Господиня під час виникнення загорання поралась на подвір’ї. Через деякий час жінка увійшла до будинку та помітила дим.

За допомогою підручних засобів сусіди загасили загорання до прибуття рятувальників. Бійці ДСНС прибули на місце виклику та ліквідували наслідки пожежі. Зі слів людей встановлено, що під час пожежі в будинку перебувала маленька дівчинка. 27-річну жінку разом з 2-місячною дитиною госпіталізували до медичного закладу. Нажаль дівчинка загинула в кареті швидкої допомоги під час слідування до лікарні. Причиною виникнення пожежі стало коротке замикання електричного подовжувача. За фактом події відповідні органи ведуть розслідування.

5 вересня о 04:14 на території одного з домоволодінь по вулиці Чорноморська в селі Юрківка Оріхівського району виникло займання. До служби порятунку «101» повідомлення надійшло від господині. В приватному будинку горіли домашні речі та автомобіль в прибудованому гаражі на загальній площі 24 м2. На місце виклику прибув пожежно-рятувальний підрозділ. Тракторами ТОВ «Агро клас» здійснювався підвіз води до місця гасіння пожежі. Рятувальники виявили в